ARIETES MARMONT RESORT****

LOKALITA

ARIETES MARMONT RESORT**** SA NACHÁDZA V BLÍZKOSTI NAJVYHĽADÁVANEJŠÍCH STREDÍSK ZIMNÝCH ŠPORTOV A LETNEJ TURISTIKY. OKOLITÁ LOKALITA PONÚKA AJ MNOHO HISTORICKÝCH PAMÄTIHODNOSTÍ A INÝCH TURISTICKÝCH ATRAKTIVÍT.

LOKALITA RESORTU

TATRANSKÁ ŠTRBA

je tatranská osada v nadmorskej výške 900 m n. m. Svoju históriu začala písať v roku 1880. Majstrovstvami sveta v klasických disciplínach sa dobudovala na modernú obec so sídliskom, hotelmi, autokempingom, chatovými oblasťami. Žije v nej 1214 obyvateľov.

Okrajom obce prechádza železničná trať Žilina – Košice s rýchlikovou stanicou a diaľničný ťah východ západ D1. Obec je sprístupnená diaľničným privádzačom priamo z diaľnice D1. Zo železničnej stanice vedie ozubnicová železnica priamo do turistického strediska Štrbské pleso.

CENTRUM TURIZMU

ŠTRBSKÉ PLESO

Najznámejšie a najvyššie položené rekreačné stredisko Vysokých Tatier - Štrbské Pleso (1355m) - je od hotela vzdialené len 10 km, v letnej sezóne je vyhľadávaným východiskom pre vysokohorské túry rôznych náročností, horolezecké výstupy a rôzne výlety.

DOPRAVA

ZUBAČKA

Známou tatranskou električkou “Zubačkou“, sa zo Štrbského Plesa doveziete do všetkých tatranských osád (Smokovce, Lomnica). Zastávka „zubačky“ sa nachádza iba 7 min pešo od MARMONT Resort.

REKREÁCIA A ŠPORT

V zimnom období sú k dispozícii viaceré lyžiarske strediská: Areál snov na Štrbskom Plese, Lopušná Dolina, Liptovská Teplička, Lomnica, Jasná v Nízkych Tatrách.

V letnom období sú k dispozícií kúpaliská s celoročnou prevádzkou AQUACITY Poprad a TATRALANDIA Liptovský Mikuláš. Milovníci golfu sa môžu realizovať na nových golfových areáloch v Tatranskej a Veľkej Lomnici.